JSC Ogre

by ,

Lai arī mūsdienās ir pierasts visur redzēt modernu apbūvi un attīstītu infrastruktūru, Ogre joprojām piedāvā skaistas ainavas, iespējas izjust dabas tīrību un tuvumu, atpūsties svaigā gaisā un apskatīt neatkārtojamus kultūras un vēstures objektus. Viena no šādām vietām ir Ogres Zilie kalni. Tas ir dabas parks kurš aizņem 312 hektārus ar kalnainu un mežainu zemi. Šie gan vietējiem iedzīvotājiem gan pilsētas viesiem ir iespējams atpūsties, ziemā slēpot un tamlīdzīgi. Ogrē ir daudzas senlaicīgas baznīcas kuras ir ne tikai pielūgsmes vietas, bet arī ievērība cienīgi apskates objekti. Ogre piedāvā arī lielisku iespēju apskatīt un izbaudīt Ogres upi. Līdz ar to, šī upe ir sakopta un tūristiem ir iespējams izbaudīt to visā krāšņumā. Protams, pilsētā ir arī muzeji, piemēram, vēstures un mākslas muzejs. Un arī pati pilsēta var lepoties ar skaistiem skvēriem un sakoptu apkārtni.

Ne tikai pati pilsēta Ogre, bet arī tās apkārtne var lepoties ar apskates objektiem. Ogres novadā ir apskatāmas vairākas muižas, piemēram, Suntažu muižas pils, Vērenes muiža, Taurupes muižas pils. Turklāt, vairākas muižas piedāvā ne tikai apskatīt ēkas un teritoriju, bet ir izveidojušas muzejus kur ir ļoti daudz interesantu apskates objektu. Šajā apkārtnē ir arī vairāki pieminekļi un atceres objekti no dažādiem laika periodiem, kas ir ļoti nozīmīgi gan reģiona gan valsts vēsturē.

Ogre nenoliedzami ir ļoti skaista pilsēta ar bagātīgu vēsturi. Protams, ir jūtama nožēla ka ir zudis kūrortpilsētas statuss, jo, savā laikā, tā līdzinājās arī Jūrmalai, bet attīstība prasa upurus. Šī noteikti ir viena no pilsētām ko ir vērts apskatīt un to vajadzētu ne tikai tūristiem no tālām zemēm, bet arī Latviešiem, kas nav izpētījuši paši savu valsti. Apskatot tādu pilsētu kā Ogre ir iespējams iegūt jaunu priekšstatu par Latviju kopumā, īpaši tad, ja esat Latvieši kuri nav bijuši citās pilsētās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *