Kredītlīnija un lietas, kas jāzina par to

by ,

Konsultants

Kredītlīnija ir populārs aizdevuma veids, jo tā piedāvā elastību un vieglu pieeju līdzekļiem, turklāt kreditori tās piedāvā ar zemākām procentu likmēm nekā, piemēram, kredītkartes.Ja ir pienācis brīdis remontēt mājokli vai doties tālākā ceļojumā, par kuru esi sapņojis jau ļoti ilgi, vai Tev pēkšņi ir jātiek galā ar negaidītiem tēriņiem, piemēram, jāsalabo mājas caurais jumts – visos šajos gadījumos kredītlīnija var būt piemērotākais aizdevuma veids, kas ļaus tik galā gan ar plānotām, gan neplānotām izmaksām. Lai gan kredītlīnijai ir vairākas priekšrocības, tai, protams, ir savi trūkumi, kā vienu no lielākajiem var minēt kārdinājumu tērēt vairāk kā nepieciešams, jo līdzekļi ir pieejami jebkurā laikā un vietā. Lai aizņemtos atbildīgi, ir 9 lietas, kas Tev jāzina.

  1. Kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnija ir ātrs aizdevums, kam tiek noteikts konkrēts kredīta limits. Atšķirībā no tradicionālajiem aizdevumiem, kredītlīnijas gadījumā:

  • Procentu maksājumi Tev būs jāmaksā tikai tajā brīdī, kad sāksi izmantot piešķirto kredītu, un tikai par to aizdevuma daļu, kuru būsi izmantojis;
  • Aizdevumu Tu vari izmantot pa daļām;
  • Atmaksa notiek pavisam vienkārši – Tev ir jāveic minimāli ikmēneša maksājumi, kas sastāv no aizdevuma pamatsummas atmaksas un procentiem.
  1. Kas piedāvā kredītlīnijas aizdevumu?

Ilgu laiku kredītlīnija kā pakalpojums bija pieejama tikai bankās, tomēr, attīstoties alternatīvo finanšu pakalpojumu nozarei, šobrīd šādu aizdevumu var iegūt arī pie lielas daļas nebanku kreditoru. Gan bankās, gan pie nebanku kreditoriem pieteikšanās kredītlīnijai ir vienkārša – to var izdarīt internetā, aizpildot kredīta pieteikuma anketu. Bankās pieteikuma anketas izskatīšana var aizņemt nedaudz ilgāku laiku, un bankai var būt nepieciešami dažādi dokumenti, piemēram, Tavus ienākumus apliecinošs bankas konta izraksts. Nebanku kreditori kredītlīnijas pieteikumus izskata apmēram 30 minūšu laikā, un aizdevums tiek pārskaitīts uz bankas kontu apmēram stundas laikā no kredīta pieteikuma anketas saņemšanas brīža.

  1. Aizdevums pret nodrošinājumu un arī bez tā

Ir divu veidu kredītlīnijas – tādas, kas tiek piešķirtas pret nodrošinājumu jeb ķīlu, un tādas, kas tiek piešķirtas bez ķīlas nepieciešamības. Bankas piedāvā abu veidu kredītlīnijas, savukārt nebanku kreditori piešķir šādus aizdevumus bez ķīlas. Kredītlīnija pret nodrošinājumu var sniegt Tev iespēju iegūt zemākas procentu likmes, zemākus ikmēneša maksājumus un pieeju lielākai naudas summai.

  1. Cik liela summa ir pieejama?

Kredītlīnijas summa ir atkarīga no tā, pie kāda kreditora Tu esi izlēmis aizņemties. Bankās maksimāli pieejamā summa ir lielāka – līdz pat 10 000 eiro, savukārt nebankukreditori piedāvā aizdevumu ar kredītlīmitu līdz 3000 eiro. Izvērtē, cik liela kredītlīnija Tev ir nepieciešama un aizņemies no sev piemērotākā aizdevēja.

5 eiro

Aizņemies atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *